MÁJ A OVOCNÝ CHEESECAKE

Doteraz bolo súčasťou každého môjho receptu víno. No k našej májovej novinke Marína na bublinkách sa mi žiadalo urobiť niečo výnimočne sladké. V príprave sa síce víno nevyskytuje, ale za to je úžasným doplnením pre ľahký svieži cheesecake. Podávajte tento koláčik s našimi bublinkami a uvidíte.

Čítať viac
Blog vinárovej ženy
1392 Zobrazenia

APRÍL A WELLINGTON

Inšpiráciou na toto jedlo mi bola oslava narodenín v našom dome. Chcelo to výnimočné a chutné jedlo. A takým práve wellington z bravčovej panenky je. Odporúčam k nemu zemiakové pyré alebo pečené zemiačiky a rozhodne suché biele víno. Ideálne náš Rizling rýnsky. 

Čítať viac
Blog vinárovej ženy
1365 Zobrazenia

MAREC A RISOTTO BIANCO

Po dvoch parádnych mäsitých receptoch, som sa rozhodla pre vege marec. Vybrala som recept, do ktorého neodmysliteľne patrí biele víno. Rizoto! Sú len dva typy rizota. To škôlkarske s kukuricou, hráškom, mrkvou a kôpkou eidamu na vrchu a potom tu je talianske krémové rizoto, ktoré úžasne mľaská a fantasticky sa zapíja bielym vínom. A keďže ja vám vyberám recepty, ku ktorým sa hodí naše víno, to škôlkarske necháme tentokrát bokom.

Čítať viac
Blog vinárovej ženy
Vinárova žena
797 Zobrazenia

Február a Bœuf bourguignon

Ozvláštnime si pochmúrny február týmto famóznym kulinárskym jedlom a doma budete na 100% za hviezdu!   Tento recept je francúzska klasika. Na internete aj v kuchárskych knihách som našla rôzne varianty, ako pripraviť toto jedlo. ... a aj veľa hádok Francúzov, ktorí sú zúriví, ak vidia, že ste si dovolili do receptu pridať niečo, čo tam oni nedávajú. ;)

Čítať viac
Blog vinárovej ženy
Vinárova žena
2651 Zobrazenia

Január a Lasagne á la Bolognese

Prečo vám chcem predstaviť tento recept ako prvý v Novom roku? Viaže sa k nemu smiešny príbeh a veľká dávka sentimentu. Lasagne á la Bolognese bolo prvé jedlo, ktoré som uvarila ako pani mladomanželka Zelisková. Moje zručnosti s varením boli toho času veľmi chabé. Keďže v kuchyni bolo všetko nové, vrátane ostrých nožov, rovno pri krájaní cibule som si dorezala prst. A tak som utekala k maminke a posťažovala sa jej, ako mi to nejde. Domov som sa vrátila odhodlaná, že to zvládnem. A zvládla! Odvtedy patrí toto jedlo medzi naše najobľúbenejšie.

Čítať viac
Blog vinárovej ženy
Vinárova žena
1531 Zobrazenia

Toto sme my, vitajte u nás

Vitajte u nás všetci milí ľudkovia. Dovoľte nám predstaviť sa, nech viete, u koho ste sa ocitli.

Čítať viac
Blog vinárovej ženy
VINÁROVA ŽENA
3550 Zobrazenia

Výnimočné degustácie

Popíjať lokálne vínko, pohostiť sa fantastickými dobrotami v podobe bufetových stolov, vychutnať si prítomnosť ľudí, na ktorých nám záleží.  Aj taká môže byť rozlúčka so slobodou, oslava s priateľmi, teambuilding, babyshower či iný výnimočný event vytvorený len pre vaše potreby.

Čítať viac
Blog vinára
MIchal Zeliska
6931 Zobrazenia

Ročník 2021 – šprintér pred cieľovou páskou

Tento rok som plánoval a strašne sa na to aj tešil, urobiť sekt tradičnou metódou. Pripíjať si na Nový rok (nie tento, lebo proces výroby trvá dlhšie), to by bolo krásne... Ibaže príroda bola proti.

Čítať viac
Blog vinára
MIchal Zeliska
1938 Zobrazenia

Daniel na veltlínskom zelenom

Nie, nejde o žiadny šmakový recept na divinu. To len vo vinohradoch bojujeme so zverou, ktorá nám robí značné škody. 

Čítať viac
Blog vinára
MIchal Zeliska
2051 Zobrazenia