MÁJ A OVOCNÝ CHEESECAKE

Čo budeme potrebovať:

250g sušienky (robím domáce, recept na spodu)

100g maslo

500g mascarpone

250g lučina jemná 

4x vajce

4 PL kryštálového cukru 

Citrón

Mrazené maliny 500g

Cukor

Maslové sušienky podrvíme alebo rozmixujeme na prach. Premiešame ich s rozpusteným maslom. Zmes utlačíme na dno tortovej formy a trošku aj na boky tortovej formy.

Do misy si dáme mascarpone, lučinu, vajcia, cukor. Z citróna v BIO kvalite nastrúhame žltú časť kôry (bielu už nestrúhame- tá je horká) a vyšťavíme šťavu z polovičky citróna. Zmes dohladka vymixujeme mixérom a nalejeme ju na sušienkový korpus. Pečieme na 160 stupňov, 60 minút. 

Po dopečení necháme vychladnúť.

Do hrnca si dáme mrazené maliny a cukor cca za 2 lyžice. Necháme poriadne zovrieť a prevárame aspoň 15 minút. Prebytočná voda sa odparí. Ochutnáme, či je nám malinová omáčka dostatočne sladká/príjemne kyslastá a prípadne ešte dochutíme. Na záver tyčovým mixérom rozmixujeme a necháme vychladnúť. Nalejeme na  cheesecake. Vrch ozdobíme riadnou dávkou čerstvého ovocia. 

Ak by ste si radšej chceli dať na vrch skvelý karamel, tak dobrý recept nájdete na www.zosrdcadohrnca.sk. Nájdite si ho tam pod lupou ako “slaný karamel”. 

Čízik si naservírujte na tanier a podávajte s našou úžasnou Marínou na bublinkách .

Recept na maslové sušienky

(odporúčam si rovno zdvojiť suroviny a urobiť dvojnásobnú dávku. odložte si sušienky do skleneného pohára a ku kávičke človek akoby našiel)

Čo budeme potrebovať:

- 125g masla

- 80g cukru

- 250 g hladkej múky

- 1 vajce

- štipka soli

Mierne roztopené maslo zmiešame s cukrom a vajíčkom. Stačí premiešať vidličkou, aby sa všetko prepojilo. Primiešame múku, soľ a rukou rýchlo spojíme do jednotnej masy. Ak sa veľmi ponáhľame, bachneme to celé do stredu plecha a navlhčenými rukami porozťahujeme cesto rovnomerne po celom plechu. Najprv to ide ťažšie, ale za pár minút je cesto pripravené na pečenie.

Ak chceme sušienky krásne, tak si cesto aspoň na hodinku zachladíme v chladničke. Následne si ho dáme medzi fóliu a rozvaľkáme na rovnomerný plát o výške cca 1 cm. Môžeme si keksíky nakrájať nožom alebo vykrojiť formičkou. Takto pripravené sušienky premiestnime na plech. 

Pečieme na 200 stupňoch, pokiaľ nie sú zlatovohnedé. 

Komentáre (0)

V tejto chvíli bez komentárov