Navigácia

Featured posts

 • Ročník 2021 – šprintér pred cieľovou páskou
  Ročník 2021 – šprintér pred cieľovou páskou
  1167 zobrazenia

  Tento rok som plánoval a strašne sa na to aj tešil, urobiť sekt tradičnou metódou. Pripíjať si na Nový rok (nie tento, lebo proces výroby trvá dlhšie), to by bolo krásne... Ibaže príroda bola proti.

  Čítať viac
 • Vianočný teambuilding
  Vianočný teambuilding
  1403 zobrazenia

  Predsviatočný čas sa nesie aj v znamení večierkov, teambuildingov a koncoročných posedení. V našich klenbových priestoroch v historickom centre Svätého Jura ponúkame nezameniteľný večierok s bohatými stolmi a ochutnávkou našich vín.

  Čítať viac
 • AKO SI VYBRAŤ VÍNO?
  AKO SI VYBRAŤ VÍNO?
  909 zobrazenia

  Mám kamoša, čo pije len suché víno... Svokrovci vyhľadávajú červené víno... Chcel by som potešiť manželku špeciálnou etiketou... Potrebujem darček pre rodičov... To sú bežné vety, ktoré nám posielate a prosíte nás o pomoc s výberom vínka. Tak si to poďme zhrnúť do článku, aby ste to vždy mali po ruke, keď príde TEN čas obdarovania.

  Čítať viac
 • Kváskový chlieb Vinárovej ženy
  Kváskový chlieb Vinárovej ženy
  18466 zobrazenia

  Predtým než sa pustíme do zarábania rozkvasu a kecoch o autolýze... Môj prístup ku kváskovaniu je veľmi kamošský. Už som to viackrát spomenula, že veľmi nemám rada, keď sa z kváskovania robí veda, čo zbytočne odrádza mnohých pustiť sa do toho. Ja som si zjednodušila všetko, čo sa dalo a chlebíky sú aj tak úžasné... Nepotrebujem predbiehanie, kto robí najlepšie a najkrajšie chleby. Najdôležitejšie pre mňa je, že dávam rodine zdravšiu formu pečiva.

  Čítať viac
 • Daniel na veltlínskom zelenom
  Daniel na veltlínskom zelenom
  1258 zobrazenia

  Nie, nejde o žiadny šmakový recept na divinu. To len vo vinohradoch bojujeme so zverou, ktorá nám robí značné škody. 

  Čítať viac
 • TOKAJSKÉ DOBRODRUŽSTVÁ
  TOKAJSKÉ DOBRODRUŽSTVÁ
  1500 zobrazenia

  Spoznali sme nový vinohradnícky kraj. Najzaujímavejšie na tomto kraji je fakt, že sa tu smú pestovať výlučne tri odrody – Furmint, Lipovina a Muškát žltý. Vďaka tomuto má Tokaj svoju silnú tvár.

  Čítať viac
 • Trhy, jarmoky, festivaly a iné podujatia.... chýbate nám
  Trhy, jarmoky, festivaly a iné podujatia.... chýbate nám
  2500 zobrazenia

  Je tomu už dva roky, kedy sme vyšli z našej malej ulity menom Svätý Jur a rozhodli sme sa prihlasovať na rôzne verejné a spoločenské podujatia v iných mestách. Dnes, kedy môžeme už hodnotiť situáciu, čo všetko nám dali tieto eventy, sa len mĺkvo prizeráme, ako sa musí všetko rušiť a je nám to veľmi ľúto. A ja si uvedomujem, že ani nie z ekonomického dôvodu, ale skôr zo spolupatričného. Zamýšľam sa, ako veľa času musia organizátori eventov venovať príprave počas celého roka. Čo všetko obnáša...

  Čítať viac
 • Rok vo vinici - pohľad Vinárovej ženy
  Rok vo vinici - pohľad Vinárovej ženy
  2241 zobrazenia

  Môj prvý blog bol o tom, kto sme a ako sme sa dostali k vinárstvu. Druhý blog by mal logicky byť o ňom... o našom vinárstve... o Víne Zeliska. A tak si píšem... prechádzam si hlavou, čo všetko si vyžaduje od nás víno, vinohrady počas roka ... popri deťoch a iných povinnostiach. Nie je to jednoduché, ale keď si nalejeme do pohára to naše vlastné ... niet krajší pocit zadosťučinenia.

  Čítať viac
 • Rok vo vinohrade - pohľad vinára
  Rok vo vinohrade - pohľad vinára
  3187 zobrazenia

  Moja žena napísala pred pár dňami blog o tom, ako vyzerá môj, alebo skôr náš vinohradnícky a vinársky rok. Jej pohľadom. Tak pridávam aj svoj pohľad, ako jednotlivé práce vo vinohrade vnímam ja.

  Čítať viac
 • Otvárame sezónu, otvárame blog
  Otvárame sezónu, otvárame blog
  2592 zobrazenia

  Premýšľam, čo by bolo najlepšie, ísť nato postupne obkecmi, alebo radšej In medias res? Vysvetlím vám, ako ste sa vlastne ocitli u Vinárovej ženy, alebo vás hodím rovno do príbehu?

  Čítať viac
 • Sviatočný punč Vinárovej ženy
  Sviatočný punč Vinárovej ženy
  3988 zobrazenia

  Voňavý punč a čerstvý chlieb. To sú dve veci, na ktoré vždy zlákame našu návštevu cez sviatky. Mnohí sú totiž už prejedení a nič nechcú. No týmto dvom veciam neodolajú. Ak chcete zažiariť aj vy s originálnym punčom, nazrite na môj recept. 

  Čítať viac
Showing 1 to 11 of 11 (1 Page)