Navigácia

Featured posts

 • TOKAJSKÉ DOBRODRUŽSTVÁ
  TOKAJSKÉ DOBRODRUŽSTVÁ
  560 zobrazenia

  Spoznali sme nový vinohradnícky kraj. Najzaujímavejšie na tomto kraji je fakt, že sa tu smú pestovať výlučne tri odrody – Furmint, Lipovina a Muškát žltý. Vďaka tomuto má Tokaj svoju silnú tvár.

  Čítať viac
 • PIKNIK PRE NEVESTU
  PIKNIK PRE NEVESTU
  1556 zobrazenia

  Sedieť v tieni stromov na krásnej záhrade, pohupovať sa na húpacej sieti  s výhľadom na kvety a pofukujúce závoje. Popíjať lokálne vínko, pohostiť sa piknikom, kde dominuje výber zdravých jedál.  A to najdôležitejšie ... toto všetko v kruhu tých najobľúbenejších žien vo vašom živote. Lebo aj taká môže byť rozlúčka so slobodou. Príďte osláviť novú etapu života s tými najbližšími trošku inak... Na piknik ... pre nevestu!

  Čítať viac
 • Kváskový chlieb Vinárovej ženy
  Kváskový chlieb Vinárovej ženy
  9826 zobrazenia

  Predtým než sa pustíme do zarábania rozkvasu a kecoch o autolýze... Môj prístup ku kváskovaniu je veľmi kamošský. Už som to viackrát spomenula, že veľmi nemám rada, keď sa z kváskovania robí veda, čo zbytočne odrádza mnohých pustiť sa do toho. Ja som si zjednodušila všetko, čo sa dalo a chlebíky sú aj tak úžasné... Nepotrebujem predbiehanie, kto robí najlepšie a najkrajšie chleby. Najdôležitejšie pre mňa je, že dávam rodine zdravšiu formu pečiva.

  Čítať viac
 • Trhy, jarmoky, festivaly a iné podujatia.... chýbate nám
  Trhy, jarmoky, festivaly a iné podujatia.... chýbate nám
  1564 zobrazenia

  Je tomu už dva roky, kedy sme vyšli z našej malej ulity menom Svätý Jur a rozhodli sme sa prihlasovať na rôzne verejné a spoločenské podujatia v iných mestách. Dnes, kedy môžeme už hodnotiť situáciu, čo všetko nám dali tieto eventy, sa len mĺkvo prizeráme, ako sa musí všetko rušiť a je nám to veľmi ľúto. A ja si uvedomujem, že ani nie z ekonomického dôvodu, ale skôr zo spolupatričného. Zamýšľam sa, ako veľa času musia organizátori eventov venovať príprave počas celého roka. Čo všetko obnáša...

  Čítať viac
 • Rok vo vinici - pohľad Vinárovej ženy
  Rok vo vinici - pohľad Vinárovej ženy
  1281 zobrazenia

  Môj prvý blog bol o tom, kto sme a ako sme sa dostali k vinárstvu. Druhý blog by mal logicky byť o ňom... o našom vinárstve... o Víne Zeliska. A tak si píšem... prechádzam si hlavou, čo všetko si vyžaduje od nás víno, vinohrady počas roka ... popri deťoch a iných povinnostiach. Nie je to jednoduché, ale keď si nalejeme do pohára to naše vlastné ... niet krajší pocit zadosťučinenia.

  Čítať viac
 • Rok vo vinohrade - pohľad vinára
  Rok vo vinohrade - pohľad vinára
  1631 zobrazenia

  Moja žena napísala pred pár dňami blog o tom, ako vyzerá môj, alebo skôr náš vinohradnícky a vinársky rok. Jej pohľadom. Tak pridávam aj svoj pohľad, ako jednotlivé práce vo vinohrade vnímam ja.

  Čítať viac
 • Otvárame sezónu, otvárame blog
  Otvárame sezónu, otvárame blog
  1564 zobrazenia

  Premýšľam, čo by bolo najlepšie, ísť nato postupne obkecmi, alebo radšej In medias res? Vysvetlím vám, ako ste sa vlastne ocitli u Vinárovej ženy, alebo vás hodím rovno do príbehu?

  Čítať viac
 • Sviatočný punč Vinárovej ženy
  Sviatočný punč Vinárovej ženy
  1951 zobrazenia

  Voňavý punč a čerstvý chlieb. To sú dve veci, na ktoré vždy zlákame našu návštevu cez sviatky. Mnohí sú totiž už prejedení a nič nechcú. No týmto dvom veciam neodolajú. Ak chcete zažiariť aj vy s originálnym punčom, nazrite na môj recept. 

  Čítať viac
Showing 1 to 8 of 8 (1 Page)